Skip Navigation Links

Aktuality

DOTÁCIE 2017

Všetky dôležité informácie ohľadom štátnej dotácie na solárne kolektory a tepelné čerpadlá vám veľmi radi zodpovedia odborníci v štátnych inštitúciách. Viac na  www.zelenadomacnostiam.sk

 

FOTOVOLTAICKÝ OHREV VODY

Fotovoltaické ohrievače vody -  moderné a efektívne riešenie ohrevu vody pomocou fotovoltaických článkov.

Solarsystems FVE TUV.pdf

Najsťahovanejšie videá APRICUS ...Youtube
Zlatá medaila pre APRICUS AP20 na AQUA-TERM...
APRICUS solárny kolektor v TOP10 World Ecological Products

SOLÁRNE  TERMICKÉ  KOLEKTORY

Slnečné (slnečné) termické kolektory absorbujú slnečné žiarenie, premieňajú ho na teplo a následne odovzdávajú pracovnému médiu. Takýto systém pracuje plne automaticky, takže dodávky teplej vody sú vždy zabezpečené v požadovanej teplote. V letných mesiacoch solárny systém spravidla zabezpečí až 100%-nú potrebu teplej vody. Vo zvyšných mesiacoch roka vodu predhrieva, takže sekundárny doohrev vodu už iba dohreje na požadovanú teplotu. Celoročne je tak možné ušetriť 60-70% energie potrebnej na ohrev teplej vody pre bežnú domácnosť podľa spôsobu a formy použitia. Naše solárne termické kolektori sú certifikované pre získanie dodácie v rámci projektu "Zelená Domácnostiam" (https://zelenadomacnostiam.sk/sk/)

 

APRICUS

 

 


Solárne vákuové termické trubicové kolektory APRICUS Solar Australia. Absorpčná plocha je po celom obvode vákuových trubíc čo znamená, že v priebehu celého dňa dopadajú slnečné lúče kolmo na absorpčnú plochu rovnako ako žiarenie emitované zo slnka na zemský povrch. Vákuum v trubiciach predstavuje izolant, ktorého akumulačné vlastnosti sú využiteľné predovšetkým v zimnom období. Kvalitná a overená značka svetových kolektorov.

 

APRICUS Katalogovy list.pdf (APRICUS Katalogovy list)

Apricus Solar Keymark.pdf  (Európsky Certifikát SOLAR KEYMARK EU)

Apricus TSU Piešťany Certifikát.pdf  (Slovernský Certifikát TSU Piešťany)

Apricus SRCC USA Certifikát.pdf  (Americký Certifikát SRCC)

YOUTUBE a Solárny kolektor APRICUS working in -45oC  (APRICUS pri teplote prostredia -45oC)

 

Dotácie na obnoviteľné zdroje energie v roku 2020 tz.: "Zelená domácnostiam II"

na solárne termické a fotovoltaické panely a dotácie na tepelné čerpadlá

Dotácia na solárne panely z projektu - Zelená domácnostiam

Dotácie z projektu sú dostupné iba pre domácnosti t.j. majiteľov rodinných domov a spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov t.j. bytové domy!!!

Poukážky budú dostupné pre celé Slovensko okrem Bratislavského samosprávneho kraja!!!

Spustenie kola vždy o 15:00hod.

Kolo Dátum Zariadenie Alokácia (odhad) Platnosť poukážky do:
25. 18.2.2020 tepelné čerpadlá 3 000 000 € 18.5.2020
26. 25.2.2020 kotle na biomasu 500 000 € 25.5.2020
27. 3.3.2020 slnečné kolektory 1 000 000 € 3.6.2020
28. 10.3.2020 fotovoltické panely 700 000 € 10.6.2020

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SOLÁRNE  FOTOVOLTAICKÉ  KOLEKTORY

 

Slnečné lúče dopadajú na fotovoltický panel, v ktorom sa slnečná energia premieňa na jednosmerný prúd. Po následnej premene na striedavý prúd získate vlastnú elektrinu, ktorú využijete na bežnú domácu spotrebu. Naše solárne termické kolektori sú certifikované pre získanie dodácie v rámci projektu "Zelená Domácnostiam"

(https://www.zse.sk/fotovoltika-info?gclid=EAIaIQobChMIpKyUqvOR5wIVhZ-zCh1DHg1zEAAYASAAEgLHz_D_BwE)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SOLÁRNE  TERMODYNAMICKÉ  KOLEKTORY

Termodynamický systém je vlastne princíp chladničky - výparník chladničky vo vnútri odoberá teplo potravinám a prostredníctvom kompresora a chladiča umiestneného vonku odovzdáva teplo do priestoru. Túto technológiu využívajú tiež tepelné čerpadlá. Termodynamický systém má panely umiestnené vonku, kde odoberajú teplo z vonkajšieho prostredia, pri vhodnom umiestnení aj zo slnečného žiarenia. Kompresor a výmenník umiestnený vo vnútri odovzdáva získané teplo do prípravy tepla na kúrenie alebo ohrievanie pitnej vody. Termodynamické panely nie sú závislé od slnečného svitu. Fungujú aj počas noci, dažďa či hmly. Ak však na ich povrch dopadá slnečné svetlo, dokážu ho využiť a jeho energiu odovzdať na ohrev vnútorného prostredia. Využívanie slnečnej energie je veľmi dobré známe z technológie solárnych kolektorov. Táto funkčnosť posúva účinnosť a celkový výkon termodynamických systémov omnoho vyššie. Zákazníci najviac oceňujú teplú vodu už v ranných hodinách, ktorú systém pripraví počas noci a možnosť vykurovania aj počas nočných hodín. Klasické solárne kolektory takúto funkciu neponúkajú.

Výhody termodynamických panelov:

* pracujú aj v noci aj bez slnka, za dažďa, vetra, hmly aj snehu
* rôznorodosť inštalácie podľa dispozícií objektu (panely možno inštalovať horizontálne aj vertikálne)

* nízka hmotnosť - jeden panel váži iba 8kg (vyrobený z hliníka a absorbuje obojstranne)
* panely sa neprehrievajú, nezamŕzajú a odolávajú vonkajším vplyvom
* minimálna údržba
* šetria životné prostredie

 

 

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x